Regulamin - RODO

I POSTANOWIENIA OGÓLNE

 

Sklep EXTREME-SPORT (www.quady.rybnik.pl,) prowadzi wysyłkową sprzedaż części i akcesoriów związanych z Quad'ami. Klientem naszego sklepu może zostać każdy, kto zapozna się z niniejszym regulaminem i poprawnie wypełni formularz zamówienia, w wyjątkowych przypadkach złoży zamówienie telefonicznie lub przez e-mail. Mimo wszelkich starań z naszej strony nie gwarantujemy, że publikowane na naszej stronie informacje nie zawierają uchybień, które jednak nie mogą być podstawą do roszczeń. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt e-mailowy z nami: s.skurzok@gmail.com

Podane w sklepie ceny to ceny brutto w walucie polskiej.

 

Wszystkie opisy oraz większość zdjęć sprzedawanych produktów są własnością sklepu EXTREME-SPORT i zabrania się ich używania, kopiowania i rozpowszechniania bez pisemnej zgody sklepu.

 

II ZAMÓWIENIA, OPŁATY I DOSTAWA

 

Aby dokonać zakupu należy poprawnie wypełnić umieszczony w ''Koszyku'' formularz zamówienia i przesłać go do nas. W ciągu 24 godzin od przesłania zamówienia Klient otrzyma emailem jego potwierdzenie, że zostało ono przyjęte do realizacji. Prosimy o podawanie aktualnych numerów telefonów dla ułatwienia weryfikacji. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

 

1. Złożone zamówienia są przyjmowane do realizacji niezwłocznie po ich otrzymaniu, według kolejności wpłynięcia. Czas realizacji to 2-7 dni (z wyjątkiem towarów opisanych jako dostępne tylko ''na zamówienie'' - tu termin uzależniony jest od działań dystrybutora/producenta. W przypadku chwilowego braku towaru na sklepie termin może ulec zmianie, o czym Klient zostanie natychmiast poinformowany.


2. Proponujemy następujące formy płatności:

 

- za pobraniem: zapłata listonoszowi lub kurierowi przy odbiorze towaru,

- wpłata z góry przelewem na konto. Towar wysyłany jest w ciągu 48 godz. od zaksięgowania należności na naszym koncie. Przelewy prosimy kierować na jedno z poniższych kont:

 

EXTREME-SPORT

SKURZOK SŁAWOMIR

ul. Wyboista 29A

44-210 Rybnik

NIP: 642-168-77-53

nr konta: PKO INTELIGO:  50102055581111120086800019

 

3. Koszt transportu naliczany jest automatycznie według wagi produktów przy składaniu zamówienia. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat - widoczne w zamówieniu kwoty to ceny paczek priorytetowych według aktualnego cennika Poczty Polskiej oraz przesyłek kurierskich. Klient samodzielnie wybiera przesyłkę paczką priorytetową lub kurierem.

 

3a. Czas dostawy paczki priorytetowej przez Pocztę Polską to około 2 dni od daty nadania przy czym według regulaminu Poczty nie ma tzw. terminu gwarantowanego, więc w szczególnych przypadkach może to trwać dłużej, za co EXTREME-SPORT nie ponosi odpowiedzialności.

 

3b. Przesyłki kurierskie dostarczane są przez kurierów i mają gwarantowany czas dostawy 24 godziny od momentu nadania z wyłączeniem sobót i niedziel. Jednak i tutaj mogą zdarzyć się opóźnienia z winy przewoźnika, za które EXTREME-SPORT nie ponosi odpowiedzialności.

 

3c. Możliwy jest także odbiór osobisty w naszym sklepie w Rybniku - wówczas wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole podczas składania zamówienia, oraz telefonicznie ustalić dzień i godzinę odbioru towaru.

 

III ZWROTY I GWARANCJE

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2002 roku o ochronie praw konsumentów z produktu zakupionego w naszym sklepie można zrezygnować bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki (zasada ta nie dotyczy sprzętu używanego oraz produktów opisanych jako Wyprzedaż). Jest to możliwe tylko wówczas, gdy produkt zostanie zwrócony w takim stanie, w jakim został otrzymany, nie nosi śladów użytkowania, w szczególności nie został uszkodzony ani zniszczony przez Kupującego.

Do zwracanego towaru należy dołączyć fakturę lub paragon zakupu. Gwarantujemy zwrot wartości towaru w ciągu 7 dni roboczych od otrzymania sprzętu. Pieniądze wyślemy przelewem na wskazane przez Klienta konto. Koszty dostawy i odesłania towaru nie podlegają zwrotowi, ponosi je Kupujący.

Wszystkie nowe towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta. Jeżeli zdarzy się, że po otrzymaniu produktu Klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, należy odesłać go pod adresem sklepu przesyłką pocztową.

Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem.

Podstawą przyjęcia reklamacji jest kserokopia dokumentu potwierdzającego dokonanie zakupu (paragonu lub faktury), pod rygorem utraty uprawnień z rękojmi, opis wady oraz adres zwrotny z kontaktowym numerem telefonu. Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji przez dystrybutora danej marki (tu okres oczekiwania uzależniony jest od warunków konkretnego dostawcy) produkt wymienimy na inny, pełnowartościowy i wyślemy go na nasz koszt. Jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu chwilowego wyczerpania zapasów lub zakończenia produkcji danego modelu) zaoferujemy Kupującemu do wyboru inne, dostępne w naszym sklepie towary lub zwrócimy pieniądze.

 

IV OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 

Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb zawarcia i realizacji umowy w ramach sklepu EXTREME-SPORT (www.quady.rybnik.pl, ), zgodnie z przepisami Ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 października 1997r. Klient ma prawo do wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania, a także prawo do zaprzestania ich przetwarzania, o czym należy nas poinformować w formie pisemnej.V (RODO) - Klauzula informacyjna:

 

 

            Na podstawie przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, dalej: "RODO"), informuję, że:

 

 1.  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EXTREME-SPORT SKURZOK SŁAWOMIR z siedzibą w Wyboista 29a, 44-210 Rybnik.

 

 2. Pani/Pana dane osobowe w zakresie następujących kategorii:

 

-dane identyfikacyjne,

 

 -dane identyfikacyjne sensytywne (nr PESEL)

 

-dane kontaktowe,  - będą przetwarzane w celu wykonania umowy sprzedaży, wynajmu, usługi (realizacji zamówienia).

 

 3. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art.6 ust.1 lit.b)RODO.

 

4. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zrealizowania umowy sprzedaży, wynajmu, usługi (realizacji zamówienia).

 

5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji umowy sprzedaży, wynajmu, usługi (realizacji zamówienia) maksymalnie do upływu terminu przedawnienia roszczeń wynikających ze stosunku prawnego.

 

 6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty uczestniczące w realizacji usług.

 

7. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczania przetwarzania danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania tych danych, a także prawo do ich przenoszenia.

 

 8. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednocześnie jest to warunek zawarcia umowy sprzedaży, wynajmu, usługi (realizacji zamówienia). Z uwagi na powyższe, jest Pani/Pan zobowiązany do podania danych osobowych, a konsekwencją niepodania przez Pani/Pana danych będzie niemożność zawarcia umowy sprzedaży, wynajmu, usługi (realizacji zamówienia).

 

9. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy.